Hyperinflace v přímém přenosu

      Je pondělí 20.7.2020 ráno 9:00. Sedím u svého počítače a vybírám stříbrné mince, které nakoupím. V košíku mám zboží za 10.000 euro. Chci realizovat objednávku. V tu chvíli do kanceláře dorazí jeden z mých kamarádů. Bohužel tuto objednávku nedokončím a začneme si povídat jak jsme prožili proběhlý víkend. Když před jedenáctou hodinou chci objednávku realizovat, svítí na mě cena 10.400 euro. Nevěřím svým očím. Za 2 hodiny na stříbru +4 %. Říkám si, asi nějaká anomálie, ještě to půjde dolů. Otevírám burzu a sleduji graf. Ano, po pěti minutách cena 10.380, pak 10.350. Tak dobrá, pomyslím si, už se to začíná dostávat zpět. Za chvíli budu na 10.000 a obchod potvrdím. Trend se však začíná obracet a cena se vrací zpět na 10.400, pokračuje a pokračuje v růstu. Dávám na svou intuici, která mi říká, že nemám čekat. Během minuty realizuje objednávku za 10.450. 

      Mám pocit, že to co jsem četl v knihách o hyperinflaci, vidím na vlastní oči.

      Ten den realizuji ještě další nákupy, které mám kryty hotovostí. 

     Úterý 21.7.2020 se v noci vzbudím ve 3 ráno. Něco se světem není v pořádku. Ráno hned jak se otevřely trhy, nakupuji za zbytek hotovosti, kterou mám stříbro. O hodinu později realizuji další nákupy se splatností, protože jsem realizoval obchody s nemovitostmi, ze kterých očekávám další příjmy. Mám tušení, že levněji už se drahé kovy v budoucnu nikdy nekoupí. A hlavně, nemám aktuálně kam investovat do dobrých nemovitostí. 

      Mám skutečné obavy, že finanční systém jak ho známe, dlouho nevydrží. Nechci držet černého Petra a nechci, aby ho drželi mí blízcí. 

      Odvolávám všechny své dobré známé a kamarády ať nakupují zlato. Zlato ještě o tolik neposílilo. Nevím jestli na stříbře nejde o dočasnou bublinu. Zlato je méně volatilní a hlavně na něm není DPH. Rozhodně mělo v minulosti také lepší likviditu. Několik mi věři a realizuje objednávky. Většina zůstává zdrženlivých, nekupuje nic. Asi myslí, že jsem se už úplně  zbláznil. Zaplavuje mě dobrý pocit. Nikdo z těch, kteří nekoupili, mi nemohou v budoucnu říct, že jsem je nevaroval.

zlatý prut a mince pro spoření.jpg

Pole s hvězdičkou * jsou povinná.

Přidat komentář

Přehled komentářů

    Napište první komentář!