Bankomat bez peněz

      To, co jsem dnes zažil, se mi ještě nestalo. Přijel jsem k bankomatu Raiffeisenbank., který umožňoval vklad i výběr. Dal jsem požadavek na výběr částky 100.000 Kč. Tedy částky nijak závratně vysoké. Bankomat mi po asi 2 minutách přepočítávání bankovek sdělil, že mi může vydat pouze 73.600 Kč. Jelikož o dalších 150 m dále byla pobočka Unicreditbank, vydal jsem se k jejich bankomatu. Zadal jsem stejný požadavek na výběr 100.000 Kč. V tomto případě již bankomat nic nepřepočítával a zcela nekompromisně rovnou napsal, že mi vydá maximálně 60.000 Kč. Vešel jsem tedy k dalšímu bankomatu, který byl uvnitř vestibulu pobočky a na třetí pokus se mi podařilo vybrat 100.000 Kč. 

Připomělo mi to hlášku z filmu Samotáři; "Jestli to není nějaké znamení". 

Nevím jestli je to znamení, jen mě situace znovu utvrdila, že má dřívější volba byla správná. Od jisté doby na bankovních účtech mám pouze nutnou likviditu pro realizaci příkazů v případě nenadálých událostí. Zbytek svých aktiv držím tak, abych k nim měl přístup skutečný, nejen virtuální.

Neváhejte. Přesuňte svá aktiva tam, kde je skutečně budete mít k dispozici. To, že máte peníze uložené v bance znamená jen to, že banka dluží peníze Vám. A co se stane, když bance skutečně peníze dojdou?

IS

 

Bankomat mimo provoz

Pole s hvězdičkou * jsou povinná.

Přidat komentář

Přehled komentářů

    Napište první komentář!