Jízda právě začíná, nastoupíte včas?

     Bank of Amerika zvýšila výhled ceny zlata z 2000 USD / unce zlata na 3000 USD / unce zlata během následujících 18 měsíců. Aktuální cena trhu dnes je 1730 USD / unci.

Co to znamená?

     Znamená to, že během jednoho a půl roku ztratí dolar 42% dnešní hodnoty. Pokud tedy budete mít peníze ve fiat měně (měna, která je založená pouze na důvěře nemá žádný ekvivalent v reálém světě), jakou česká koruna stejně jako dolar jsou, koupíte si za rok polovinu toho, co dnes. Podívejte se na sklenici vody naplněnou do poloviny. Je poloprázdná nebo poloplná? Záleží na úhlu pohledu. Stejně je to se ztrátou hodnoty dolaru. Pokud zlato posílí od téměř 50 procent, se dá říci, že vše zdraží téměř na dvojnásobek. 

Myslíte, že kreslím čerty na zeď? Nikoliv. Toto vidím jako pozitivní scénář. 

Může to být daleko horší. Pokud během roku a půl dojde ke zdražení zlata proti fiat měnám o 80 -100% nemůže to způsobit paniku? Co v té panice může nastat?  Hyperinflace, měnová reforma nebo něco co tu ještě nebylo?

Myslíte, že je rozumné držet dnes fiat měnu? Je dobré mít peníze na účtu?

Přestaňte přemýšlet nad minulostí, že jste měli nakupovat zlato už dávno. To co můžete změnit, je budoucnost. Za včerejší cenu už dnes nenakoupíte. Neodkládejte nákup zlata nebo jiných drahých kovů. Dnes se odkládání nevyplatí víc než kdy jindy.